Hytbe

Shkencore
Urtėsi

Ėndėrrat

Ligjėrata

Ilahi

Interesante

Faqja kryesore

Kuran

Hadith
Akide

Fikh

Tefsir

Tema

Pyetje

"Dhe thirre njerėzimin pėr haxh (vizitėn e Shtėpisė sė Shenjtė)! Ata do tė vijnė tek ti nė kėmbė dhe hipur nė ēdo lloj deveje (ose mjet tjetėr udhėtimi). Do tė vijnė rrugėve tė largėta nga ēdo cep i thellė e i largėt (pėr tė plotėsuar haxhin)." Suretu Haxh, 27.

Ēdokush e ka provuar tė jetė mysafir. Ēdokush e ka provuar tė jetė i nderuar. Ēdokush e ka provuar tė jetė mik, por jo ēdokush ka patur kėnaqėsinė tė jetė mik i Rrahmanit, i ftuar nė Shtėpinė e Tij tė Shenjtė. Haxhi ėshtė nė prag. Edhe pak ditė na ndajnė nga atmosfera e mrekullueshme e haxhinjėve nė Qabe. Allahu i Lartėsuar thotė: "Dhe thirre njerėzimin pėr haxh (vizitėn e Shtėpisė sė Shenjtė)! Ata do tė vijnė tek ti nė kėmbė dhe hipur nė ēdo lloj deveje (ose mjet tjetėr udhėtimi). Do tė vijnė rrugėve tė largėta nga ēdo cep i thellė e i largėt (pėr tė plotėsuar haxhin)." Suretu Haxh, 27.  Allahu jua lehtėsoftė dhe ju pranoftė haxhin tuaj!

www.klubikulturor.com